ÇANAKKALE BOĞAZ KOMUTANLIĞI’NDA İSG EĞİTİMİ

15 Ekim 2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Sendikamızın ortak yürüttüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bilincini Geliştirme Projesi kapsamında düzenlenen eğitim programına, 13 Ekim 2014  tarihinde Gelibolu Şubemize bağlı Çanakkale Boğaz Komutanlığı’nda devam edildi.
 
Çanakkale Müze Komutanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programına, Genel eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç, Gelibolu Şube Yönetimi, Bakım Onarım ve İstihkam Komutanı Deniz Yarbay Tarkan Keleş ile İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Hakan Kaçar’ın da aralarında bulunduğu subay, astsubay, memur ve işçilerden oluşan yaklaşık 150 kişi katıldı.
 
Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı İşletme Amiri Deniz Binbaşı Osman Yazıcıoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan eğitim programı, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç’ın konuşması ile devam etti. Kılıç, Kartepe’de düşen askeri helikopterde hayatını kaybeden 4 askerimiz ve Sivas’ta kaza yapan çevik kuvvet otobüsünde hayatını kaybeden 3 polisimiz ile iş kazasında hayatını kaybeden üyelerimiz için taziye dileklerinde bulunarak başladığı konuşmasını, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün yerleştirmesinin önemine işaret ederek tamamladı.
 
Eğitim Sekreterimiz Kılıç’ın konuşmasının ardından eğitim programına geçildi. Program, Türk-İş Eğitim Uzmanı Özcan Karabulut ile Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin’in, iş kazalarının yasal düzenlemelerle ve cezai müeyyidelerle değil iş sağlığı ve güvenliği kültürünü tam olarak yerleştirmekle önlenebileceğine vurgu yapan sunumlarıyla tamamlandı.