Çağlayan’da Silahlı Saldırı

12 Mart 2014
Çağlayan’da ki İstanbul Adalet Sarayı’nda meydana gelen silahlı saldırıda  3 çocuk annesi Hanime Arslan (43) yaşamını yitirdi. Onu 3 yıl önce boşandığı eşinden korumakla görevli polis memuru Emrah Taşdemir (32) şehit oldu. Saldırıda Mehmet Zengin adlı adliyenin özel güvenlik görevlisi de hafif yaralandı. Vefat edenlere Allah’dan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileriz.
Bu olay özel güvenlik görevlilerimizin bir kez daha çalışma koşullarının ağırlığını, düşük ücretle çalışmalarını, mali ve sosyal haklarının yetersizliğini, ne kadar büyük zorluklar ile karşılaştıklarını gündeme getirmiştir.
Görev başında tehdit, yaralanma ve ölüme kadar gidebilen ağır tehlike ve risk altında çalışan özel güvenlik görevlileri, yaptıkları işin niteliği genel kolluk kuvvetlerinin yaptıkları görevlere paralel bir yapıda olmasına rağmen, genel kolluk kuvvetlerinin faydalandıkları çeşitli özlük haklarından yararlanamıyor olmaları kamu vicdanını sarsmaktadır.
Sendikamız; bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin yapılabilmesi için, üyemiz olan olmayan tüm özel güvenlik personeli ile aynı doğrultuda ve kararlılıkla hareket etmeyi sürdürecektir.