Büyük Depremin 14. Yılında Kaybettiğimiz Binlerce Vatandaşımızı Rahmetle Anıyoruz

16 Ağustos 2013
17 Ağustos 1999’da yaşadığımız büyük depremin üzerinden tamı tamına ondört yıl geçti. Resmi rakamlara göre yaklaşık 20 bin vatandaşımızın ölümü, 44 bin vatandaşımızın da yaralanmasıyla sonuçlanan bu büyük depremde kaybettiklerimizin acısı, hala yüreğimizde ve hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır.
Depremde; merkez üssü Gölcük başta olmak üzere Sakarya ve Kocaeli’nde bulunan Türk Harb-İş Sendikası üyesi 131 arkadaşımız yaşamını yitirirken, yüzlerce üyemizde eşini, çocuğunu, aile bireylerini, sevdiklerini ve dostlarını kaybetti.
Dünya’nın birçok ülkesinde Gölcük’te yaşadığımız depremin şiddetinde depremler yaşanmakta, ancak can ve mal kaybı çok sınırlı olmakta, hatta can kaybının yaşanmadığı dahi görülmektedir.
Yaşanacak depremleri önleyemeyeceğimize göre; deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmeli, deprem olmadan önlem almalı ve olası felaketlere karşı en üst düzeyde hazırlıklı olmalıyız.
Türk Harb-İş Sendikası olarak; 17 Ağustos depreminde yaşamlarını yitiren üyelerimiz ve sayıları binlerle ifade edilen tüm vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, yakınlarına ise Başsağlığı ve Dayanma Gücü diliyoruz.
 
Türk Harb-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu