“BİZ ÜYEMİZE TEK BİR NAZARLA BAKARIZ”

9 Şubat 2024

Genel Başkanımız Alaattin Soydan; “Bugün yaptığımız yazılı açıklamadan kendilerine mağduriyet yaratmaya çalışanlar, okuduğunu anlamakta zorluk çekenler ve tek dertleri maalesef ki bağcıyı dövmek olanlar, yaptıkları açıklamalarla bizleri bir kez daha haklı çıkarmışlardır” dedi.

Genel Başkanımız Alaattin Soydan, Milli Savunma işçisi olarak gece gündüz çalışan üyelerimizin haklı taleplerini yerine getirmek için yürüttüğümüz süreci baltalamaya çalışanlara cevap verdi.

Genel Başkanımız Soydan; “Eskişehir ve İstanbul şube yöneticilerinin Genel Merkezimizden bağımsız ve kendi kişisel hırslarıyla hareket etmeleri ve buna da üyelerimizi alet etmelerini tasvip etmediğimizi hem kendilerine hem de kamuoyuna açıkladık. Ancak gelin görün ki, bugün gerçekleştirdiğimiz açıklamamızı dahi farklı yönlere çekerek, kendilerini mağdur göstermek için çeşitli senaryolar hazırlayanlar, kendi ağızlarıyla amaçlarının ne olduğunu aktarmıştır. Bizim için her üyemiz ayrı ayrı kıymetlidir, çünkü biz 27 bin üyemize tek bir nazarla bakarız. Çünkü bizim için emek; su kadar aziz, vatan kadar mübarektir. Bizim derdimiz, olması muhtemel olumsuzlukların önüne geçmek ve üyelerimizi korumaktır. Bizim derdimiz bir ve beraber hareket ederek, hak edileni almaktır. Bu anlamda, bugün yaptığımız yazılı açıklamamamızı, elini vicdanına koyarak okuyan her bir üyemiz niyetimizin ne denli halis ve yapmacıklıktan uzak olduğunu anlayacaktır. Ancak gelinen noktada yapılan açıklamalara bakılacak olursa, kimin derdinin üzüm yemek kimin derdinin bağcıyı dövmek olduğu çok açık bir şekilde anlaşılacaktır” şeklinde konuştu.