BIDEN’IN KİRLİ DİLİ TARİHİMİZİ LEKELEYEMEZ.

25 Nisan 2021

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ermenilere soykırım yapıldığı iddiasını dile getirerek Türkiye’ye yönelik kirli siyasetini sürdüren ABD Başkanı Bıden’ı kınayan bir mesaj yayınladı:

“Bölgemizde ve dünyanın pek çok bölgesinde kirli siyaseti ile 21 yüzyılın en trajik insanlık suçlarına imza atan ve masum onbinlerce insanın ölümüne neden olan ABD’nin Başkanı Bıden, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla 700 yüzyıl büyük bir coğrafyayı barış içinde yönetmiş ecdadımıza hadsiz şekilde dil uzatmıştır.

Bizler, adaleti ve insan hayatına verdiği değer ile nam salmış şanlı ecdadımızla onur duyan bir milletiz. Türkiye, tarihinden ve bağlı olduğu değerlerden aldığı ilhamla 100 yıl önce emperyalizme karşı esir milletlere umut olan şanlı bir zafer elde etmiştir. Bugün de, kendi bölgesi başta olmak üzere tüm dünyada milletlerin hür iradesini hiçe sayan her türlü emperyalist siyasetin karşısında yer almaktadır.

ABD Başkanı, kirli küresel siyasetinin karşısında, milletlerin egemenlik haklarını ve insanlık değerlerini savunan güçlü bir Türkiye istememektedir.

Terör örgütlerini himaye ederek, Türkiye’ye yönelik düşmanca tutumunu sürdüren

ABD’nin yeni Başkanı Bıden, asılsız soykırım iddialarını diline dolayarak bu düşmanlığı yeni bir boyuta taşımıştır. Türk Harb İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak; ABD Başkanı Bıden’ın Türkiye’ye yönelik iftiralarının milletimiz nazarında zerre kadar değeri olmadığını bildiriyor, bu kirli ve saldırgan dili şiddetle kınıyoruz.”