BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ’DEN TÜRK-İŞ’E ZİYARET

31 Temmuz 2019

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, Türk-İş’in Kuruluşu’nun 67.yılı münasebetiyle 31 Temmuz 2019 tarihinde Konfederasyon Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Türk-İş Yönetimi, aralarında Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın da bulunduğu Kamu Koordinasyon Kurulu üyeleri ve Konfederasyon üyesi bazı Sendika başkanları tarafından ağırlanan DESTİCİ, Türk-İş’in 67’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

DESTİCİ, Türk-İş’i Türkiye’nin öncü sendikası olarak gördüklerini belirterek, “Türk-İş, devletin varlığı ve ülkenin bütünlüğü, demokrasinin devamı noktasında her zaman katkı verdi. Hepimizin önceliği devletin varlığı ve milletin istiklali ve istikbalidir. Türk-İş, bu konuda misyonunu devam ettirmektedir” diye konuştu.

Kıdem tazminatına ilişkin düzenlemelerde, işçi sendikalarının onayı olmadan değişikliğe gidilmemesi gerektiğini dile getiren DESTİCİ, devam eden toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Merkez Bankası, enflasyonun yüzde 14 olduğunu dile getirdi. TÜRK-İŞ’in talebi de yüzde 15 olarak görülüyor. Bu talep, gayet makul. Basına yansıyan 6+4 teklifi, Türkiye gerçeklerinden uzak görünüyor. İşçilerin hak ettiklerini alması, enflasyonun üzerinde bir artışın teklif edilmesini gerektirir. Bayramdan önce bir anlaşmaya varılarak işçilerimize müjde verilmesini bekliyoruz.”

Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY da konuşmasında, DESTİCİ’ye ziyareti için teşekkür etti. Türk-İş’in “Türkiye varsa biz varız” ilkesiyle çalışmalarını yürüttüğünü anlatan ATALAY, “Biz, bu doğrultuda bir topluluğuz. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak Türkiye’den yanayız” dedi.