BAYRAMLARIMIZ BAYRAM OLA

29 Nisan 2022

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın adı olan bayramlar; yaşanan sorunların çözümü noktasında yürütülen mücadelede insanları birbirine kenetleyerek geleceğe daha güçlü adımlar atabilmeyi sağlayan fırsat günleridir. 

Millet olarak böyle iki önemli bayramı arka arkaya idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışma, üretme, sosyal adalet ve insanca yaşam taleplerinin dile geldiği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile iyiliği yücelten, kırgınlıkları unutturan, eş, dost ve akrabanın kucaklaştığı, birlik olma, birbirine kol kanat germe, zorda olanın elini tutma iklimi oluşturan Ramazan Bayramını birlikte karşılıyoruz.

İnsanlığın salgın hastalık, ekonomik kriz, işsizlik, açlık, yoksulluk, savaş ve terör gibi sorunlarla baş etmeye çalıştığı günümüzde; birlik, beraberlik ve dayanışmayla yol almamıza salık veren her iki bayramın anlamını daha da derinden hissetmekteyiz.      

Dileğimiz bu önemli günlerin; siyasi irade ile birlikte tüm karar vericilerde hassasiyeti arttırarak,  hak ve adalet çerçevesinde insanca yaşam koşullarını sağlayacak kararların hayata geçirilmesine vesile olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, “Emek hakkını ala, tüm iyilikler yerini bula, bayramlar bayram ola” diyor başta üyelerimiz olmak üzere yüce milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile Ramazan Bayramlarını kutluyoruz.

                        Türk Harb-İş Sendikası

                Genel Merkez Yönetim Kurulu