Bayramlar, birlik ve dayanışma günleridir

17 Ağustos 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda birlik, beraberlik ve dayanışma çağrısı yaptı. Bozal, mesajında şu temennilerde bulundu:
 
Bayramlar; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygusunu ön plana çıkaran önemli günlerdir. Kısa bir süre olmasına rağmen hayır, bereket ve neşe yoğunluğunun yaşandığı eşsiz zaman dilimleridir. Toplumsal yapıyı güçlendiren bayramlar, millet olarak yaşanan sorunların çözümünde ortak hareket etmemize vesile olmaktadır.
 
Ramazan Bayramı ise; komşuluk hakkının, fakirin zengin üzerindeki hakkının gözetildiği Ramazan-ı Şerif’i, en güzel şekilde ifa eden müslümanların ödül günleridir. Bu günlerde, sılaya olan özlemin giderildiği coşku iklimi yaşanır. Aileden başlayarak tüm toplumsal mekanlarda, küskünlükler, kavgalar, kötü sözler; yerini dostane hislere, inancımızda sadaka mertebesinde önemi olan tebessümlere bırakır. 
 
Bayramlar aynı zamanda millet olarak yaşadığımız acıların ve sorunların üstesinden gelebilecek birlik ve dayanışma ruhuna erişmemizi sağlar. Başta terör olmak üzere birçok sorunla baş etmeye çalışan milletimiz, bu bayram günlerinde mutluluklarını olduğu kadar acılarını da paylaşır.
 
 
Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada birlik ve beraberliğe her zamandan çok daha fazla ihtiyaç duyulan günler yaşanmaktadır. Gün geçmiyor ki ülkemizde bir terör olayı yaşanmasın. Ramazan ayı boyunca devam eden hain terör saldırılarında yine birçok askerimizi şehit verdik. Bu arada yanı başımızda komşu ülke Suriye’de de kadın, yaşlı, çocuk ayırt etmeden birçok masum insanın katledildiğine şahit olduk. Ayrıca, Uzak Doğu’da Myanmar’ın Arakan bölgesindeki müslümanların vahşete maruz kaldıklarını ibretle izledik. Ülkemizde ve dünyada yaşanan bu acılar nedeniyle Ramazan Ayını buruk geçirdik.
 
Ülkemizin bağımsızlığına, milletimizin birliğine, huzur ve kardeşlik iklimine kast eden hain terör saldırıları nedeniyle büyük acılar yaşayan milletimizin bu acılarının en kısa zamanda son bulacağına inancımız tamdır. Huzur ve mutluluğumuzu bozmaya çalışanlara karşı tek vücut olan milletimiz, bu ülkede fitne tohumlarının yeşermesine asla izin vermeyecektir. Ayrıca bu yüce millet, sadece kendi ülkesinde değil dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan acılara da duyarsız kalmamıştır, kalmayacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu adına; başta üyelerimiz olmak üzere tüm milletimizin Ramazan Bayramını kutlarken, ülkemizde ve dünyada barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının ilelebet hakim olmasını diliyorum.