BAYRAMINIZ BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE GEÇSİN

1 Temmuz 2016

İslam Dünyası olarak yeni bir bayramı daha karşılarken, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşanmasına vesile olan bu günlerin insanlık için bir dönüm noktası olmasını diliyoruz.

İçinde bulunduğumuz dönem ne yazık ki hem ülkemiz hem de dünyada yaşanan gelişmeler nedeniyle sıkıntılı ve acı doludur. Bölgemizde ve dünyada yaşanan terör, savaş ve zulümler bayramlarımızın anlamına ve mutluluğuna gölge düşürmektedir.

İçte ve dışta ülkemizin ve insanlığın tehdit edildiği pek çok sorunla boğuştuğumuz bu günlerde özellikle terör nedeniyle verdiğimiz şehitler millet olarak yüreklerimizi dağlıyor. Hain terör örgütünün Ramazan ayında da devam eden kanlı eylemleri sonucu birçok ocağa ateş düştü. Şehitlerimizin acıları nedeniyle millet olarak bayrama buruk giriyoruz.  

Yüreği yanan anaların, yetim kalan evlatların acısı bütün milletimizin acısıdır. Hain terör örgütü bilsin ki acımız ne kadar büyükse, vatan sevdamızda o kadar yücedir. Milletimiz, birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden terör örgütü ve arkasındaki şer güçlerine her zaman tek ses ve tek yürek olarak karşı durmasını bilecektir. Ülkemizde, kardeş kavgasını çıkarmak için fitne ateşi yakanların geçmişte olduğu gibi bugün de elleri boş kalacaktır. Milletimiz, vicdanıyla, irfanıyla, basiretiyle Türkiye’nin birliğine, dirliğine ve aydınlık geleceğine sahip çıkacaktır. 

 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, hain terör örgütünü ve arkasındaki güçleri birkez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere, tüm emekçilerimiz, milletimiz ve İslam aleminin Ramazan Bayramını barış ve huzur içinde geçirmesini temenni ediyoruz.

                                                          

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu