BAŞKENT ŞUBEMİZ DANIŞMA TEMSİLCİ KURULU TOPLANDI

11 Ekim 2019

Başkent Şubemiz Danışma Temsilci Kurulu toplantısı, Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK’ın da katılımıyla yapıldı.

Genel Merkez Kenan Durukan Toplantı Salonu’nda 10 Ekim 2019 tarihinde toplanan Temsilci ve Danışma Kurulu, vatan savunmasında hayatını feda eden şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını Başkent Şube Başkanımız Süleyman Demir’in yaptığı toplantıda, Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’da kurul üyelerine hitap etti. SOYDAN, konuşmasında güney sınırımızda terörü sona erdirmek için 9 Ekim 2019 tarihinde başlayan Barış Pınarı Harekâtı’nın en kısa zamanda muvaffakiyetle tamamlanması dileğini paylaştı.

Terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nın Fırat’ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridorunu ortadan kaldıracağını kaydeden SOYDAN, “Türk Harb-İş Sendikası olarak bu kutsal görevi gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu arada daha önce bölgede gerçekleştirilen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında Mehmetçiğimiz ile birlikte görev alan askeri işyerlerimizde çalışan değerli üyelerimizde, ülkemizin ve bölgemizin aydınlık yarınları için yapılan Barış Pınarı Harekâtı’nda da görev almaya devam etmektedir. Onlara da bu kürsüden şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim hepsinin yar ve yardımcısı olsun, yollarını açık etsin” dedi.