BAŞKENT ŞUBEMİZ DANIŞMA TEMSİLCİ KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

20 Eylül 2018

Sendikamızın 25 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurulda alınan şube birleştirme kararı çerçevesinde 15 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla Ankara ve Ankara 1 No’lu şubelerimizin Başkent Şubesi adıyla tek çatı altında birleşmesinin ardından Başkent Şubemiz ilk Temsilci ve Danışma Kurulu toplantısını, Genel Merkez Kenan Durukan Toplantı Salonu’nda 20 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi her iki şubede yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulunda görev alanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek için plaket töreni yapıldı.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL ve Genel Sekterimiz Yavuz KOÇAK’ın kurul üyelerine plaketlerini takdim etmesinin ardından Başkent Şube Danışma ve Temsilci Kurulu toplantısına geçildi.

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, emperyalist güçlerin ülkemize karşı başlattığı ekonomik savaşı değerlendirdi. Bu savaştı kazanmanın tek yolunun üretime dayalı ekonomik modeli tam anlamıyla hayata geçirmek olduğunu dile getiren BOZAL, siyasi iradeye paradan para kazananlara değil, üretene, emeğiyle geçinenlere destek verme çağrısı yaptı.

Konuşmasında savunma sanayimizi tamamen millileştirme ve milli savunmada yeniden yapılanma konularına da değinen BOZAL, bu sürecin milli savunma işyerlerimiz için olumlu sonuçlar doğurmasını diledi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, milli savunma işyerlerimiz için Türk Harb-İş Sendikasının önemine de dikkat çekerken,  işyerlerimizin geleceği için birlik ve beraberlikle hareket ederek daha güçlü bir Sendika oluşturmanın gereğine de işaret etti.  

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından Danışma ve Temsilci Kurul üyeleri Başkent Şube Mütevelli Heyeti Başkanı Alaattin SOYDAN başkanlığında toplantının gündemindeki konuları değerlendirdiler.