BAŞKENT ŞUBE TEMEL ÜYE EĞİTİMİ-1

1 Ekim 2018

Sendikamız yeni dönem temel üye eğitimlerinin ilk günü olan 29 Eylül 2018 tarihinde Başkent Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz için Ankara’da eğitim programı düzenlendi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL,  Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Başkent Şube Yöneticilerimiz ve 300 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programının açılışını Başkent Şube Mütevelli Heyeti Şube İdari Sekreterimiz Bekir TARHAN yaptı.

Programda Mütevelli Heyeti Şube Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın selamlama konuşmasının ardından Genel Başkanımız Bayram BOZAL katılımcılara hitap etti.

Genel Başkanımız BOZAL konuşmasına şehitlere ve iş kazası başta olmak üzere hayatını kaybeden üyelerimize rahmet dileyerek başladı. Türk Harb-İş Sendikamızın kuruluş süreci ve milli savunma işyerlerinde yeniden yapılanma konularında üyelerimizi bilgi veren BOZAL, ülkemize karşı kur üzerinden açılan ekonomik savaşla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Emperyalist güçlerin ülkemize yönelik ekonomik saldırılarından galip çıkmanın yolunun üretime dayalı ekonomi olduğu kaydeden BOZAL, bu süreçte siyasi iradenin çalışanlar başta olmak üzere üreten kesimi desteklemesinin zorunluluğuna vurgu yaptı.

Konuşmasında Ankara Şube ve Ankara 1 No’lu Şube’nin Başkent Şube adıyla birleştirilmesine de değinen BOZAL, bu kararın daha güçlü Türk Harb-İş Sendikası oluşturmak için verildiğini gerçeğinin tüm üyelerimiz tarafından bilinmesinin gereğine işaret etti.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından program, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in  “Türkiye’de Sendikacılık ve Temel Sendikacılık Kavramları” başlıklı sunumuyla tamamlandı.