BAŞKENT ŞUBE 1’İNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

16 Ocak 2019

Başkent Şubemiz 1 Olağan Genel Kurulu,  13 Ocak 2019 tarihinde Haymana Grannos Otel’de yapıldı.

Şehitlerimiz ve iş kazasında hayatını kaybeden emekçiler için saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda, Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Divan Başkan Yardımcılığına Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Divan Kâtipliğine Kocaeli Şube Başkanı Turhan YILDIZ, Divan Üyeliklerine ise Adana Şube Başkanımız Erdal AKALIN ve Güvenlik Merkez Şube Başkanı Mustafa DERE seçildi.

Divanın teşekkülün ardından Başkent Şube Mütevelli Heyeti Şube Başkanı Alaattin SOYDAN açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra Genel Başkanımız Bayram BOZAL, genel kurulu hitap etti.

Türk Harb-iş Sendikası olarak Ankara ve Ankara 1 No’lu şubelerin Başkent Şube adıyla birleştirilmesi kararını neden verdiklerini anlatan BOZAL, “böl parçalar yönet” anlayışına son verilmesi ile Türk Harb-İş Sendikası’nın daha da güçleneceğini dile getirdi.

Konuşmasında 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 481 sayılı kararname ile Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün “25 yıllığına işletme hakkı devri” adıyla özelleştirme kapsamına alınmasına da değinen BOZAL, kararın düzeltilmesi talebiyle Sendikamızın başlattığı eylemlilik süreci çerçevesinde büyük bir miting yapılacağını söyledi. Genel Başkanımız BOZAL, stratejik öneme sahip olan milli savunma işyerlerinin özelleştirilmemesinin gereğine işaret ederek, bu gerçeği gören tüm vatandaşları 19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya’da yapılacak büyük mitinge katılmaya davet etti.

 

Konuşmaların ardından yapılan seçimde yönetim kurulu, denetleme kurulu ve disiplin kurulu şu şekilde belirlendi.

 

YÖNETİM KURULU

Şube Başkanı: Alaattin SOYDAN

Şube 2.Başkanı: Aydın UÇAR

Şube İdari Sekreteri: Murat ÖKSÜZ

Şube Mali Sekreteri: Süleyman DEMİR

Şube Eğitim ve Teşkilat Sekreteri: Yahya ÇELİK

 

DENETLEME KURULU

Yakup YAMAN

Mustafa SOLMAZ

Emre ULUÇAY

 

DİSİPLİN KURULU

Yavuz SARI

İsa APAYDIN

Alper Alp ÇALIŞKAN

Onur USTA

Soner METİN