BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

5 Nisan 2016

Başkanlar Kurulumuz, 3-4 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilen 15’inci Olağan Genel Kurulumuz sonrası ilk toplantısını yaptı.

Sendika Genel Merkezimizde 4 Nisan 2016 tarihinde yapılan toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, sözlerine terörü lanetleyerek başladı. “Sadece Başkentimizde son 5 ayda terör nedeniyle aralarında mesai arkadaşlarımız ile kadın ve çocukların da bulunduğu 167 vatandaşımızı kaybettik. 17 Şubat 2016 TSK personel servisine yönelik saldırıda Deniz Bakım Onarım İstihkâm Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Cumali AKMAN ve MSB İnşaat Emlak’ta çalışan üyemiz Mevlüt ÖKSÜZOĞLU’nun da aralarında bulunduğu 28 kişi şehit oldu” hatırlatmasını yapan BOZAL, “Bu ülkenin vatandaşlarının tümü et ve tırnak olmuş, birbirinin ayrılmaz bir parçasıdır. Terör örgütü ve uzantıları bilmelidir ki bizi asla bölemeyecek ve parçalayamayacaktırlar.  Bedeli ne olursa olsun kaybeden terör örgütü olacaktır” diye konuştu.

Konuşmasında taşeron çalışanlara kadro tahsisi başta olmak üzere çalışma hayatının gündemindeki konularını da değerlendiren Genel Başkanımız BOZAL, tüm taşeron çalışanların işçi statüsünde kamuya alınması gereğine işaret etti. BOZAL, ayrıca, hükümetin yasa tasarıları hazırlarken sosyal tarafların taleplerini dikkate almasının önemine vurgu yaptı. Genel Başkanımız BOZAL’ın Sendikamızın gündemindeki konuları da değerlendirerek tamamladığı konuşmasının ardından Başkanlar Kurulu üyeleri, Yabancı Askeri İşyerleri Toplu İş Sözleşmesi, Uyuşmazlıklar, Mesleki Yeterlilik Belgeleri gibi konularda görüşlerini açıkladılar.