BAŞKANLAR KURULUMUZ TİS TASLAĞI İÇİN TOPLANDI

25 Şubat 2021

Başkanlar Kurulumuz 2021 yılının ilk toplantısını, 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi Taslak çalışması gündemiyle 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde Sendikamız Genel Merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, 4-5 Şubat 2021 tarihlerinde yapılan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısından hemen sonra planlanan Başkanlar Kurulu Toplantısının hava muhalefeti nedeniyle belirlenen süreden bir hafta sonra gerçekleştiğini söyledi. SOYDAN, toplantıda tüm yönleriyle masaya yatırılacak talepler üzerinden oluşturulacak TİS taslağımızın camiamız ve çalışma hayatı için hayırlı sonuçlar doğuracak bir şekilde tamamlanması temennisinde bulundu.

Konuşmasında Başkanlar Kurulumuzun, üyelerimizin en çok mağduriyet yaşadığı konuları öncelikleyerek bir TİS taslağını oluşturacağından şüphesi olmadığını dile getiren SOYDAN, uzmanlarımızın taslak üzerindeki yazınsal düzenlemesinin ardından Genel Merkez Yönetim Kurulunun yapacağı değerlendirme ile 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi Taslağının tamamlanacağını kaydetti.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda, Başkanlar Kurulu üyelerimiz 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde müzakere edilecek maddelerle ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar. Başkanlar Kurulu, iki gün süren toplantıyı TİS masasında Sendikamızın “Olmazsa olmaz” maddelerini de belirleyerek tamamladı.