BAŞKANLAR KURULUMUZ TİS İÇİN TOPLANDI

28 Nisan 2015
Başkanlar Kurulumuz, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nda çalışan üyelerimiz kapsayan 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ve ANT 8. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile Türk-İş Kamu Koordinasyon Kurulu’nun TİS taleplerini değerlendirmek için 28 Nisan 2015 tarihinde Genel Merkez’de toplandı.
 
Genel Başkanımız Bayram BOZAL, toplantının açılışında yaptığı konuşmaya, 18 Mart 2015 tarihinde hayatını kaybeden Sendikamız kurucularından eski Genel Başkanımız Kenan DURUKAN’a Allah’tan rahmet dilekleriyle başladı.
 
Seçimlerini tamamlayan şubelerin yönetimlerine “hayırlı olsun” dileklerinde de bulunan BOZAL, daha sonra Başkanlar Kurulu’na Türk-İş Kamu Koordinasyon Kurulu’nun 27 Nisan 2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e sunduğu Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşme talepleri ile ilgili detaylı bilgi verdi. BOZAL,“Sendikamız yıllardır gelir vergisinde adaletin sağlanması için mücadele veriyor. Bu konudaki gayretlerimiz sonucunda gelir vergisinde adaletin sağlanması isteği Türk-İş Kamu Koordinasyon Kurulu’nun talepleri arasında yerini aldı” dedi.
 
Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında çalışanlarla ilgili İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere son aylarda kanunlaşan yasal düzenlemeler ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nda çalışan üyelerimizi kapsayacak 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ve ANT 8. Dönem Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgi gelinen aşamalarıda anlatan BOZAL, 25. Dönem TİS görüşmelerine 11 Mayıs 2015 tarihinde başlanacağını bildirdi. Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından  Başkanlar Kurulu üyeleri de toplu iş sözleşmeleri ile ilgili beklentilerini dile getirdiler.