BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

21 Ocak 2015
Sendikamız Başkanlar Kurulu, 2015 yılında görüşmelerine başlanacak Toplu İş Sözleşmelerini değerlendirmek için 14 Ocak 2014 tarihinde Genel Merkez’de toplandı.
Genel Başkanımız Bayram Bozal, toplantının açılışında yaptığı konuşmada iş kazalarına değinerek, “2014 yılı çalışma hayatı için acı bir yıl oldu. İş kazasında 1886 emekçi hayatını kaybetti. Başta üyelerimiz olmak üzere iş kazasında hayatını kaybeden tüm emekçilere Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.,
 
Türk Harb-İş Sendikası 2015 yılında yoğun bir Toplu İş Sözleşmesi süreci geçireceğini belirten Bozal, “TİS için yapılan anketleri titizlikle inceledik. Şube taslaklarınızda detaylı bir şekilde değerlendirildi. Şube taslakları ve önerilerinizle oluşturulacak TİS taslağı üzerinden iyi bir toplu iş sözleşmesi dönemi geçirmeyi umut ediyoruz “diye konuştu.
 
Türk Harb-İş Sendikası’nın 2015 yılında Toplu İş Sözleşmeleri yanında genel kurullarla yoğun bir dönem geçireceğini hatırlatan Genel Başkanımız Bozal, “Seçimini yapan şubelerimizin yeni seçilen yöneticilerini kutluyorum. Genel kurullarını yapacak arkadaşlara ise başarılar diliyorum” dedi. Genel Başkanımız Bayram Bozal, 24. Dönem TİS başlangıcında askerde olanlara verilmeyen dereceleri için emsal dava açıldığını bildirdi.
 
İki gün süren Başkanlar Kurulu toplantısında Milli Savunuma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan üyelerimizi ilgilendiren 25’inci Dönem TİS ile  ANT 8. Dönem TİS ve NATO 26’ıncı Dönem TİS’lerde izlenecek yol tartışıldı.