BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGEMİZ

26 Aralık 2023

TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

(26 ARALIK 2023)

 

Değerli Üyelerimiz;

Bilginiz dahilinde olduğu üzere, Sendikamızın 20 Ekim 2023 tarihinde yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulunda;

Sendikamız Yönetim Kurulu Üyelerince gerçekleştirilen ziyaretler, faaliyet ve temaslarımız değerlendirilmiş ve yapılan istişareler neticesinde üyelerimizin ekonomik sıkıntılarının giderilmesi ile çalışma koşullarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmaların sonucunun görülmesi ve daha birtakım görüşmeler yapılması düşüncesiyle 2023 yılının sonuna kadar beklenmesine ve ardından eylemlilik sürecinin başlatılmasına karar verilmişti.

26 Aralık 2023 tarihinde toplanan Başkanlar Kurulumuz, alçak terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda vatanımız için şehit düşen 12 kahramanımızı ve yaralı askerlerimizi anarak toplantısına başlamıştır.

Başkanlar Kurulumuz üyelerimizin yaşadığı ekonomik sıkıntıları titizlikle ele alıp değerlendirmiş ve yaklaşık altı saat süren toplantı sonrasında eylemsellik kararı almıştır.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas süreç ve sınır bölgelerimizde devam eden operasyonlar göz önüne alınarak karara bağlanan ve sonu Ankara’da bütün üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilecek kitlesel basın açıklamasını da içeren bir dizi eylem planını Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN 3 Ocak 2024 tarihinde yapacağı açıklama ile üyelerimize duyuracaktır.  

Bilgilerinize sunarız.