BARIŞ VE HUZURUN SİMGESİ NEVRUZUNUZ KUTLU OLSUN

20 Mart 2021

Baharın gelişini, doğanın yeniden canlanışını müjdeleyen, bolluk, bereket ve huzurun sembolü Nevruz,  tarih boyunca pek çok medeniyette yer bulmuş önemli bir mirastır.

Tabiatın tazelenişinin insanların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla birleştiği günleri temsil eden Nevruz, Orta Asya, Anadolu, Balkanlar başta olmak üzere geniş bir coğrafyada yüzyıllardır bayram olarak kutlanmaktadır.

Bugün insanlık âlemi, Nevruz’un barış ve huzur iklimine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Çünkü başta bölgemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde iç savaşlar ve terör olayları nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetmekte veya zorunlu göçe maruz kalmaktadır. Yıllarca ülkemizin başına da musallat olan hain terör örgütü, Türkiye Cumhuriyetimizin bağımsızlığına kast eden uluslararası şer odaklarının güdümünde masum insanları haince katlederek barış ve kardeşlik iklimine kast etmektedir.

Ancak ne hain terör örgütü ne de uzantılarının, Anadolu’nun kimliğini ve Nevruzun ruhunu yok etmeye güçleri yetmeyecektir. Aziz Milletimizin her bir ferdi, şehitlerimizin kanlarından rengini almış ay yıldızlı bayrağımız altında, tarihine ve değerlerine canı pahasına, tek yürek olarak sahip çıkmaya devam edecektir. 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, bütün dini ve milli bayramlarımız gibi, tarihimizin en kıymetli miraslarından birisi olan Nevruz Bayramını, ülkemiz ve tüm dünya için insanlık değerlerinin hâkim olduğu bir gelecek getirmesi dileğiyle kutluyoruz.