BALIKESİR ŞUBESİ ÜYELERİNE EĞİTİM SEMİNERİ

19 Şubat 2019
Balıkesir Şubesine bağlı işyerlerinde çalışan 180 üyemiz için 16-17 Şubat 2013 tarihlerinde eğitim semineri düzenlendi. Genel Başkanımız Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcılarımız Yüksel İlbeyli ve İdris Keşan ile Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç’ın da katılımıyla gerçekleştirilen Eğitim Semineri, Şube Başkan Ahmet Demirer’in selamlama konuşması ile başladı. Ardından Genel Başkan Bayram Bozal bir konuşma yaptı. Konuşmasında üye eğitiminin önemine vurgu yapan Bozal, “Eğitim programlarımızla tüm üyelerimize ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu,
 
Türkiye’de çalışma hayatı ile ilgili ciddi düzenlemelerin yapıldığı bir dönem yaşandığını anlatan Genel Başkan Bozal, bu süreçte çalışanların hak kayıpları yaşamaması için Türk Harb-İş Sendikası’nın üzerine düşen tüm sorululuğu yerine getirdiğini kaydetti. Bozal, “Üyelerimizi ilgilendiren tüm yasal düzenlemeleri de yakından takip ediyoruz” dedi.
Bayram Bozal, vergi dağılımında adaletin sağlanması için Sendika olarak ciddi gayret sarf ettiklerini de belirterek, “Ücretlerin üzerindeki ağır vergi yükünün azaltılması noktasında siz değerli üyelerimizin gösterdiği gayretten dolayı teşekkür ediyoruz. Türk Harb-İş Camiası olarak ülkede vergi adaleti sağlanana kadar bu konudaki kararlılığımız sürdüreceğiz. Fakat üzülerek belirtmek istiyorum ki tüm çalışanları ilgilendiren bu konuda, başta sendikalar olmak üzere diğer sivil toplum örgütleri çalışmamıza gereken desteği vermediler” diye konuştu.
 
Konuşmasında NATO, MSB ve ANT Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nde gelinen noktaya da değinen Bozal, çalışanlara hak kayıpları yaşatmayacak yeni kazanımlarla taçlandırılan bir sözleşme süreci geçirmek için Genel Merkez Yönetimi olarak ciddi gayret gösterdiklerini ifade etti.
 
Genel Başkan Bozal, konuşmasında ayrıca, savunma sanayi çalışanlarının yaptığı işin önemini anlatan bir kitap çıkardıklarını da söyledi. Bozal, “Savunma sanayinin gurur duyduğu işlere imza atan üyelerimizin yaptığı iş konusunda kamuoyu çok fazla bilgiye sahip değil. Sendika olarak bu eksikliği telafisi içinde gayret gösteriyoruz. Bu noktada savunma sanayinin bilinmeyen kahramanları olan milli savunma işçilerinin yaptığı işleri anlatan bir kitap yayınladık” diye konuştu.
 
Genel Başkan Bayram Bozal’ın konuşmasının ardından Sendikamız Eğitim Müdürü Tarkan Zengin’in koordinatörlüğündeki eğitim seminerine geçildi. Seminerde SGK İstanbul İl Müdür Yardımcısı Dr. Murat Özdamar, üyelerimizi, sosyal güvenlik hakları konusunda bilgilendirdi. Seminerin ardından eğitim programına katılan üyelerimize sertifika verildi.