BAĞIMSIZLIK DESTANIMIZ 100 YAŞINDA

11 Mart 2021

Emperyalist devletlere karşı, inanç, iman, cesaret ve kararlılık verilen Bağımsızlık Mücadelesinin ölümsüz destanı İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılını kutluyoruz.

Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminde hayat bulan İstiklal Marşı; tarihten silinmek istenen milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği başarma azmi ve iradesini ortaya koyan büyük bir şaheserdir.

Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde nelerin başarılacağının en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşındaki mücadele ruhuyla ülkemize yönelik her türlü tehdidi bertaraf etme kararlılığı, İstiklal Marşımızın mısralarında yer bulan manevi güçle ilelebet payidar olacaktır.

Bu millet, vatan ve bayrak aşkını iliklerine kadar işleyen İstiklal Marşı’nın “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” diye başlayan satırlarından aldığı cesaret ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaktır.

Kabulünün 100.  yıl dönümünde,  milletimize İstiklal Marşını kazandıran Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle anarken, bu topraklar için canını ortaya koyan Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle yâd ediyoruz.

                Türk Harb-İş Sendikası

           Genel Merkez Yönetim Kurulu