“AZERBAYCAN HAKLI DAVASINDA YALNIZ DEĞİLDİR”

27 Eylül 2020

Egemenlik hakkı kutsaldır. Haddini bilmez şekilde Azerbaycan’ın topraklarını işgal eden Ermenistan hak ettiği karşılığı almaktadır.

Unutulmamalıdır ki, Türk tarihi Hak diyerek yücelmiş ve asırlarca cihanda adaletin kılıcı olarak hüküm sürmüştür. Haksızlığa, zulme kalkışanlara, işgal girişimlerine kalkanlara, Hak adına haddini bildirmekten asla geri durmamıştır.

Bugün de Ermenistan’ın işgal girişimlerine karşı Azerbaycan’ın başlattığı mücadele, tarihi misyonumuzun yüklediği bir sorumluluk olarak Türkiye’nin de mücadelesidir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti de devleti ve milletiyle, Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yayında olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. 

Ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivil gücü olan Türk Harb-İş Sendikası üyeleri de, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı mücadelesinin sonuna kadar yanındadır.

Bütün Dünya Bilmelidir ki, Azerbaycan ve Türkiye; milleti bir, tarihi bir, mefkuresi bir, idealleri bir ve haksızlığa ve işgalci anlayışa karşı iradesi bir olan hür ve bağımsız iki devlet olarak egemenlik haklarına yönelik her türlü saldırıya mutlaka hak ettiği cevabı verecek güçte ve kudrettedir.

                     Türk Harb-İş Sendikası

                  Genel Merkez Yönetim Kurulu