ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRÜ AKKAYA ANKARA’DA ÜYELERİMİZLE İFTAR AÇTI

23 Haziran 2017

Ankara 1 No’lu Şubemiz bağlısı Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ve 12. İkmal Komutanlığı’nda çalışan üyelerimiz 22 Haziran 2017 tarihinde iftar yemeğinde buluştu.

Anadolu Hotels Downtown Ankara’da yapılan iftar programı öncesi Bağımlılık Danışmanı, Eski Emniyet Müdürü Mutlu ÇELİK üyelerimize Uyuşturucunun Zararları ve Korunma Yöntemleri başlıklı seminer verdi. Seminerde Genel Başkanımız Bayram BOZAL da üyelerimize hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Seminerin ardından gerçekleştirilen iftar programına Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Bekir TARHAN ve 350’ye yakın üyemiz yanında Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat AKKAYA ile 5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü İşyeri Komutanı Bakım Albay Adnan OCAK da katıldı. 

Programda üyelerimize hitaben bir konuşma yapan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Sendikamız ve çalışma hayatının gündemindeki önemli konuları değerlendirdi. BOZAL, konuşmasında Manisa’da kışlada askerlerin yemekten zehirlenmesi olayına değinerek, “Stratejik öneme sahip olan milli savunma işyerlerinde özelleştirme yapmak için iki kere düşünülmesi gerektiğini Manisa’da kışlada yaşanan olayla tecrübe ettik. Türk Harb-İş Sendikası olarak bu konuyu yıllardır dillendiriyoruz. Savunma panellerimizle milli savunma sanayinde özelleştirme politikalarının getireceği olumsuz sonuçlara dikkat çektik. Yemekhanelerde bunlardan biridir. Önceleri er askerlerimizle birlikte milli savunma çalışanları olarak bizler yapıyorduk kışladaki yemekleri. O dönemlerde böyle olumsuz vakalar yaşanmadığı gibi daha sağlıklı yemekler daha düşük maliyetle temin ediliyordu” dedi.

İftar programında Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat AKKAYA da milli savunma sanayi işyerlerinin önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.  AKKAYA, savunma sanayinin tamamen millileşmesi için ülke olarak ciddi gayret sarf edildiğine işaret ederken, bu konuda milli savunma sanayi çalışanların katkılarının büyük olduğuna vurgu yaptı.