ARAKAN ‘DA AKAN KAN SON BULSUN

31 Temmuz 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Myanmar’ın Arakan Bölgesi’nde yaşayan Müslümanların sırf dinlerinden dolayı katledilmesine sessiz kalınamayacağını söyledi. Bozal, Genel Merkez Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:
Eski adı Burma olan Güney Asya Ülkesi Myanmar’ın Arakan Bölgesinde yaşayan insanlar sırf Müslüman oldukları için katlediliyor ya da sürgüne gönderiliyor. Son bir ayda binin üzerinde Müslüman katledilmiş, 100 binin üzerinde Müslüman da evsiz bırakılmıştır. Kendi ülkelerinde sürgüne gönderilen ve mülteci kamplarında yaşamaya terk edilen Arakanlı Müslümanlar için dünya artık sessizliğini bozmalı ve bu bölgede akan kana son verilmelidir.
Bir taraftan ölümle burun buruna kalan diğer yandan sürgün hayatı yaşatılan Arakanlı Müslümanlara sahip çıkmak tüm insanlığın görevidir. Mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren Arakanlıların yanında olduğumuzu gösterme adına Türk Harb-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak fitrelerimizi bu kardeşlerimize gönderme kararı aldık. Başta Türk Harb-İş Sendikası üyeleri olmak üzere tüm sivil toplum örgütü temsilcilerine de fitrelerini Arakan’a gönderme çağrısında bulunuyorum.              30 Temmuz 2012