Annedir toplumu doğuran

13 Mayıs 2012
Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, anneler günü nedeniyle yaptığı açıklamada toplumun temel taşını oluşturan ailenin sevgi kahramanı annelerimiz başımızın tacıdır” dedi. Bozal, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
 
Annelik cennetle müjdelenmiş bir makam olarak, toplumumuzda saygın yerini muhafaza etmektedir. Aileyi ayakta tutan güç, annenin şevkat ve fedakarlık duygularıdır. Anne, ilk öğretmenimizdir. Hayatımızın ilk anından, son nefesimize kadar yanı başımızda olmasını ister, onun varlığıyla kendimizi huzurlu hissederiz.
 
Annelerimizin aile hayatı içindeki rolü kadar, ahlaklı ve yüksek seciyeli bir toplum inşasının da temel taşı konumundadır.
Şu dizeler, annelerimizin kıymetini çok iyi anlatmaktadır.
 
Anne başa tac imiş,
Her derde ilaç imiş
Bir insan pir olsa da
Anneye muhtaç imiş.
 
Evde anne olarak ailenin temelini ayakta tutan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik alanda da kalkınma mücadelesine ortak olmaktadırlar. Hayatımızın her anında sorunlarımıza, mücadelemize ortak olan, annelik gibi yüce bir makamla taltif edilen kadınlarımızı her zaman el üstünde tutmak, onlara saygı ve hürmette kusur etmemek cenneti kazanmanın koşulu sayılmıştır. 
 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu adına, hayatın çilekeşi annelerimize sonsuz şükran duygularımı bildirirken, başta iş kolumuzda çalışan kadınlarımız olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum .