ANKARA ŞUBEMİZ DANIŞMA TEMSİLCİ KURULU TOPLANDI

22 Ocak 2018

Ankara Şubemiz Danışma ve Temsilci Kurulu ilk toplantısını, Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın katılımıyla Genel Merkez Kenan Durukan Toplantı Salonu’nda 22 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Ankara Şube İdari Sekreteri Süleyman UĞUZ’un açılışını yaptığı toplantıda, Danışma ve Temsilci Kurulu’na hitap eden Genel Başkanımız Bayram BOZAL, konuşmasına Türkiye’nin PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak amacıyla 20 Ocak 2018 tarihinde Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan güvenlik güçlerimize ve bu harekata destek veren üyelerimize Allah’tan kolaylık ve muvaffakiyet dileğiyle başladı.

Genel Başkanımız BOZAL, Resmi Gazetede 24 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 696 sayılı KHK ile 1325 sayılı Milli Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanun’da değişiklik ile askeri fabrikalar ve askeri tersanelerin imkân ve kabiliyetlerini kullanarak, üretim planlaması çerçevesinde genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden, kamu iktisadi teşebbüslerinden, yabancılar dahil gerçek ve tüzel kişilerden sipariş almak veya bunların ihtiyaçları için teklif vermek, bu siparişler ve teklifler sebebiyle gerektiğinde müşterek imalat, tasarım, araştırma-geliştirme, ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunmak, askeri fabrikalar ve tersanelerin gelişimini ve modernizasyonunu sağlamak, tesisler inşa etmek ve esas sözleşmesinde düzenlenecek diğer ticari faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi’nin (ASFAT A.Ş.) ile ilgili bilgi verdi.

Taşeron çalışanlara kadro verilmesi gibi çalışma hayatıyla ilgili önemli konularda da bilgi veren BOZAL, ayrıca Yabancı Askeri işyerleri 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ve Sakarya Şubemizin delege seçimleri başta olmak üzere Sendikamızın gündemindeki konularla ilgili de detaylı açıklamalar yaptı.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından Danışma ve Temsilci Kurulu toplantısına geçildi. Toplantıda, Ankara Şube Başkanımız Alaattin SOYDAN, Danışma ve Temsilci Kurulu gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.