ANKARA ŞUBE ÜYELERİMİZ EĞİTİM İÇİN YALOVA’DA

8 Mayıs 2013
Ankara Şubemize bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimiz Yalova’da eğitimde buluştular. 4-5 Mayıs 2013 tarihinde 250 üyemiz için düzenlenen eğitim programına, Şube Başkanı Alaattin Soydan, Şube Genel Sekreteri Süleyman Uğuz, Şube 2. Başkanı Muammer Sungur, Şube Eğitim ve Teşkilat Sekreteri Nadir Demir’in yanı sıra Genel Merkez Yöneticilerimizden Genel Başkan Bayram Bozal, Genel Sekreter Haldun Kurubacak ile Genel Eğitim Sekreteri İbrahim Kılıç da katıldı.
 
Şube Başkanı Alaattin Soydan ve Şube Genel Sekreteri Süleyman Uğuz’un selamlama konuşması ile başlayan eğitim programına Genel Başkan Bayram Bozal’ın konuşmasıyla devam edildi. Genel Merkez Yönetimi görevine başladıkları Kasım 2011’den bugüne 40 eğitim programı ile 6 bin üyeye eğitim verdiklerini anlatan Bozal, “Amacımız eğitimlerle tüm üyelerimize ulaşmak” dedi.
 
Yönetim olarak üyelerin dertlerine merhem olacak düzenlemeler için ciddi gayret gösterdiklerini anlatan Bozal, sulhen ödemeler, SGK tüzük değişikliği, asgari geçim indiriminden tatil döneminde de faydalanma, meslek hastalıklarının teşhisi, 59. Madde gibi üyelerimiz için sorun teşkil eden birçok konunun çözüme kavuşturulduğu söyledi. Kamuda çalışan işçilerle ilgili devam den Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri konusuna da değinen Bozal, “Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde belirli bir aşama kaydettik. Dileğimiz önümüzdeki haftalarda yeni kazanımlarla taçlandırdığımız sözleşmelere imza atmak” diye konuştu.
 
Genel Başkan Bozal’ın konuşmasının ardından Sendikamız Eğitim Müdürü Tarkan Zengin’in koordinatörlüğündeki Eğitim Programına geçildi. Programda İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Murat Özdamar bir sunum yaptı. Ardından eğitime katılan üyelerimize sertifika verildi.