Ankara Şube Temsilci ve Danışma Kurulu toplandı

26 Şubat 2012
Türk Harb-İş Sendikası Ankara Şubesi temsilci ve danışma kurulunu topladı. Genel Merkezde gerçekleştirilen toplantıda, TUHİS’le imzalanan protokol hakkında bilgi verildi.

 


Ankara Şube Başkanı Alaaddin Soydan’ın açılış konuşmasının ardından Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkan Bayram Bozal da temsilci ve danışma kuruluna hitaben bir konuşma yaptı. Bozal konuşmasında, 23 Dönem Milli Savunma Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesinin bazı maddeleriyle ilgili işyerlerinde yaşanan sorunlara çözüm getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Bu noktada TÜHİS ile Sendikamız arasında geçtiğimiz hafta bir protokol imzalandı. İmzalanan bu protokolle birlikte hatalı dereceyle işe başlatılan üyelerimizin sorunlarına çözüm getirilmiş oldu. Söz konusu protokol ile toplu iş sözleşmesinin 34. 35. 41. 59. 71. Maddelerinde düzenlemeler yapılmış, ilave edilen Geçici-3. Madde ile de 1 Mart 2011 tarihinden önce işe alınan ve öğrenim ya da çalışma hayatı itibariyle hatalı ücret derecesinden işe başlatılan üyelerimizle ilgili çalışmaları yürütmek üzere bir komisyon kurulması karara bağlanmıştır. Üyelerimiz süre sınırlaması olmaksızın geçmişe dönük intibaklarının yanlış yapıldığını ispatlayacak belge ile bağlı bulundukları şubelerimize başvururlar ise oluşturulan komisyon intibaklarının gerçekleştirilmesini sağlayacak” dedi.
İntibak sorunun çözümünün önemli bir konu olduğuna vurgu yapan Bozal,”TÜHİS ile imzaladığımız protokol önemli. Fakat sorunlarımız bu protokolün içindeki konulardan ibaret değil. Üyelerimizin bize yansıyan tüm sorunlarına çözüm getirmek için Genel Merkez olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.