ANKARA ŞUBE İSG EĞİTİMİ-1

7 Aralık 2016

Sendikamızın Savunma ve Güvenlik İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında yürütülen eğitim programına, 7 Aralık 2016 tarihinde Ankara Şubemiz bağlısı Hava Kuvvetleri 3’üncü Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı eğitimi ile devam edildi. 

Milli Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikamızın ortak düzenlemiş olduğu eğitim programının öncesi, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ ile Ankara Şube Yönetimimiz, 3’üncü Hava İkmal Bakım Merkezi Komutan Vekili Hava İkmal Albay T. Kahan BÜYÜKSARAÇ’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından Yöneticilerimiz, işveren temsilcileri ve 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programına katıldılar.

Ankara Şube Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın açılışını yaptığı eğitim programı, Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın iş kazalarında kaybettiklerimiz için rahmet dileği, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın getirdiği risk değerlendirmesi ve çalışmadan kaçınma gibi konular ile 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı’nda yeniden yapılanma, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi çalışmaları gibi Sendikamız, çalışma hayatı ve ülke gündemini değerlendiren konuşmasıyla devam etti.

Eğitim programı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Kenan YAVUZ ile Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumlarıyla sona erdi.

Eğitim programı sonrası Yöneticilerimiz ve işveren temsilcileri öğle yemeğini, işçi yemekhanesinde üyelerimizle birlikte yediler. Yöneticilerimiz ayrıca 3. Hava İkmal Bakım Merkezi Teknoloji ve Üretim Komutanı Hava Mühendis Albay İlhan BÜYÜKBOZKIRLI ile birlikte İşyeri Sendika Temsilciğine ziyarette bulundular.