Ankara 1 Nolu Şube üyelerine eğitim semineri

21 Şubat 2012
Sendikamızın Yalova Tesislerinde 130 üyeye verilen eğitimin açılışını Şube Başkanı Levent Tekin yaptı. Eğitimci-Yazar Hakan Turgut’un verdiği seminerin ardından Türk Harb-İş Genel Mali Sekreteri Yavuz Koçak, sendikal bilinçlenmeye vurgu yapan bir konuşma yaptı. Koçak, sendika olarak üye eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, “Eğitimlerdeki amacımız sorunlar karşısında tepkisiz kalan değil çözüm üreten çalışanlar oluşturmak” dedi.
  
Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal ise yaptığı konuşmada Türk Harb-İş Sendikası’nın güçlenmesi için ortak hareketin gerekliliğine işaret ederek “Sendikamız geçmişte bazı olumsuzluklarla karşılaşsa da bugün bu olumsuzlukları silecek bir yönetime kavuşmuştur. Üyelerimizde bu gerçeği görmeli daha güçlü bir Harb-İş için birlikte hareket etmenin gereğine inanmalıdır. Eğer kendi iç sorunlarıyla uğraşan bir sendika olursak hükümetin çalışanların karşısına getirdiği esnek çalışma ve kıdem tazminatı fonu gibi düzenlemelere karşı direnç gösteremeyiz” dedi.
  
Mecliste görüşülen Toplu İş İlişkileri Yasası’nın yasallaşması halinde Türk Harb-İş’in güvenlik iş kolunda da örgütlenmesinin önünün açılacağını hatırlatan Bozal, bu dönemde kısır çekişmeler yerine örgütlü toplum olmanın gereğinin yerine getirilerek Türk Harb-İş’in ülkenin en büyük sendikası olmasının yollarının aranması gerektiğine işaret etti.