ANKARA 1 NO’LU ŞUBE ÜYE EĞİTİMİ

23 Ekim 2017

Ankara 1 No’lu Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz için 22 Ekim 2017 tarihinde eğitim programı düzenlendi.

Yalova Tesisimizde gerçekleştirilen eğitim programına, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK ile Ankara 1 No’lu Şube Yönetimimiz ve 250 üyemiz katıldı.

Ankara 1 No’lu Şube Başkanımız Bekir TARHAN’ın açılışını yaptığı eğitim programında Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, üyelerimize hitaben bir konuşma yaptı.

“Dünyada, Türk adının duyulduğu andan itibaren bayrağımızı dünyanın her noktasına taşırken ve 3 kıtayı Türk yurdu haline getirirken, Türklük, vatan, bağımsızlık ve cumhuriyet uğruna yurdumuzun semalarında ve denizlerinde, Malazgirt, Kosova, Niğbolu, Yemen, Galiçya, Kafkasya, Sarıkamış, Çanakkale, Kocatepe, Kore, Kıbrıs, Irak, Hakkâri, Van, Şırnak ve daha sayamadığım birçok yerde canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, dünyanın ve yurdumuzun dört bir köşesindeki şehitliklerde kefensiz ve isimsiz olarak yatan kahraman şehit askerlerimizi ve yüreği pek şehit polislerimizi, 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere tüm terör şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” diyerek sözlerine başlayan Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, katılımcılara sendikacılığın Türkiye ve dünyada dünü bugünü ve geleceği ile ülke gündemindeki konuların dışında Türk Harb-iş Sendikası’nın mevcut durumu ve geleceğine ilişkin konularda bilgi paylaşımında bulunarak sözlerini tamamlandı.

Genel Sekreterimiz KOÇAK’ın konuşmasının ardından TİS Uzmanımız Fatih SARITAŞOĞLU, 22 Ağustos 2017 tarihinde imzalanan Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 26. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi ile  24 Ağustos 2017 tarihinde imzalanan ANT 9. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi hakkında üyelerimizi bilgilendirdi.

Programda, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN de Temel Sendikal Kavramlar ve Türkiye’de Sendikacılık başlıklı sunum yaptı.