ANKARA 1 NO’LU ŞUBE DANIŞMA VE TEMSİLCİ KURULU TOPLANDI

28 Aralık 2016

Ankara 1 No’lu Şubemizin Danışma ve Temsilci Kurulu Toplantısı, 28 Aralık 2016 tarihinde Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOCAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK ‘ın da katılımıyla Genel Merkez Kenan Durukan toplantı salonunda yapıldı.

Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK’ın Sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdiği açılış konuşması ile başlayanı toplantıda, Genel Başkanımız Bayram BOZAL da bir konuşma yaptı.

Konuşmasına 15 Temmuz Darbe Girişimi ve terör olaylarında şehit olanlar ile iş kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dileğiyle başlayan BOZAL, Milli Savunma Bakanlığı’nda yeniden yapılanma hakkında bilgi verdi. Genel Başkan BOZAL, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Komutanlığı’nda da yeniden yapılanma süreci yaşanacağını ifade etti.

BOZAL ayrıca 27 Aralık 2016 tarihinde yapılan Türk-İş Başkanlar Kurulu’nda Kamu Koordinasyon Kurulu’nun oluşturulduğunu anlatırken, Türk Harb-İş’inde yer alacağı Kamu Koordinasyon Kurulu’nda çalışanların gelir vergisi oranlarının yüzde 15’de sabitlenmesini talebinde ısrarlı olacaklarını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Numan KODAL’ın Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (İLO) faaliyetleri hakkında bilgi veren sunumuyla devam eden toplantı, Danışma ve Temsilci Kurulu gündem maddelerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.