AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI RAMAZANOĞLU’NA ZİYARET

16 Şubat 2016

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK ve Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ’dan oluşan Genel Yönetim Kurulumuz, 15 Şubat 2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema RAMAZANOĞLU’nu ziyaret ederek, bakanlık görevine gelmesi nedeniyle “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundular.

Ziyarette, 10 Şubat 2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6663 sayılı kanunla anne olan kadın çalışanlara yarı zamanlı çalışma hakkı getirilmesi başta olmak üzere çalışan kadınlarla ilgili yapılan düzenlemeleri takdirle karşıladıklarını ifade eden Yöneticilerimiz, Bakan RAMAZANOĞLU’dan çalışma ortamında kadınımızı rahatlatacak düzenlemelerin kadın istihdamını azaltacak noktaya gitmemesi için gerekli önlemlerin alınmasını talep ettiler..

Yöneticilerimiz ayrıca Bakan RAMAZANOĞLU’na, gaziler ve malul sayılmayan gazilerin sorunları ile engelli üyelerin sportif faaliyetlerde izin kullanma, engelli yakınlarının ise eğitim ve tedavi amaçlı izin kullanma konularında yaşadığı sıkıntıları da ilettiler.