ADANA ŞUBE ÜYELERİNE İSG EĞİTİMİ

15 Mayıs 2015
Sendikamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Bilincini Geliştirme Projesi kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile Sendikamız tarafından ortak düzenlenen eğitim programına, Adana Şube üyeleri ile devam edildi.
 
13 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen eğitim programı, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız İdris KEŞAN ve Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KILIÇ’tan oluşan Merkez Yöneticileri, Adana Şube Başkanı Osman ACET ile Şube Yönetimi ve VECTRUS Hukuk Müşaviri/İş İlişkiler Müdürü Av. M. Tayfun TURHANOĞLU ile Personel Müdürü Metin CENGİZ’in de aralarında bulunduğu 230 kişinin katılımıyla yapıldı.
 
Programda açılışında bir konuşma yapan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma Faciasının 1. Yıldönümü’nde gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nin ayrı bir anlam taşıdığını dile getirdi. 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı dileklerinde bulunan BOZAL, benzer kazaların yaşanmayacağı bir çalışma hayatı dileğinde bulundu.
Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından Eğitim Programına geçildi. Eğitim Programında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kenan YAVUZ  ile Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN birer sunum yaptı.