ADANA ŞUBE TEMEL ÜYE EĞİTİMİ-2

12 Mayıs 2018

Adana Şubemiz bağlısı işyerlerimizde çalışan üyelerimiz için 12 Mayıs 2018 tarihinde Mersin’de eğitim programı düzenlendi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Adana Şube Yönetimimiz ve 260 üyemizin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programı, istiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Hatay İl Temsilcisi İbrahim AYDIN ve Adana Şube Başkanımız Erdal AKALIN’ın selamlama konuşmasının ardından Genel Başkanımız Bayram BOZAL, eğitim programına katılanlara hitap etti.

BOZAL, konuşmasında şehitlerimize rahmet dilerken, İskenderun’daki üyelerimiz başta olmak üzere Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında görev alan üyelerimize teşekkür etti.

Türkiye’de iş kazası ve meslek hastalıkları nedeniyle her yıl binlerce emekçinin hayatını kaybetmesine dikkat çeken Genel Başkanımız BOZAL, 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da yaşanan maden faciasının 4. yıldönümünde faciada hayatını kaybeden 301 madenciler ile birlikte iş kazasında hayatını kaybeden tüm emekçilere de rahmet dileklerinde bulundu. BOZAL, konuşmasında ayrıca, 10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle engelli sorunlarına dikkat çekti. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (İLO) Mayıs ayı sonunda başlayacak konferansında Türkiye’yi Türk-İş’in değil de Memur-Sen’in temsil etmesini de eleştiren Genel Başkanımız BOZAL,  ILO’ya en fazla üyesi bulunan memur konfederasyonu değil işçi konfederasyonunun gitmesinin gerektiğine vurgu yaptı.

Üyelerimize, Milli Savunma Bakanlığı’nda sivilleşme çalışmaları hakkında da bilgi veren BOZAL, konuşmasında çalışanların ücretleri üzerindeki yüksek gelir vergisi oranlarının aşağı çekilmesi, kıdem tazminatının geriye götürülmesi gibi bir düzenlemenin yapılmaması konularına dikkat çekti.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından program, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in “Türkiye’de Sendikal Hareket” başlıklı sunumu ile tamamlandı.