ADANA ŞUBE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU

17 Mayıs 2017

Adana Şubemiz Olağanüstü Genel Kurulu, 14 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı.  Divan Başkanlığını Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Başkan Yardımcılıklarını Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, üyelikleri ise Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK ve Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ’ın yürüttüğü Olağanüstü Genel Kurul’da, Genel Başkanımız Bayram BOZAL kısa bir konuşma yaptı.

“Siz değerli delegelerimizin şahsım ve yönetimime duyduğu güven ile divanda görme isteği bizleri onurlandırmıştır. Yönetim Kurul adına sizlere teşekkür ediyorum” diye başlayan BOZAL, demokrasinin gereği Adana Şubemizde yapılan Olağanüstü Genel Kurul, şubemiz, sendikamız ve çalışma hayatı için hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmasında çalışma hayatının gündemindeki önemli konulara değinen Genel Başkanımız BOZAL, Soma’da 301 emekçinin hayatını kaybettiği facianı 3. yıldönümü nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine sabır diledi. BOZAL, “Çalışma hayatında Soma faciası yeterli ders çıkarılmadı ki her ay yüzlerce emekçi iş kazasında hayatını kaybetmeye devam ediyor. Yılın ilk üç ayda 441 emekçinin hayatını kaybettiğini gösteren istatistikler ülkemizde çalışma hayatının en önemli sorunun iş sağlığı ve güvenliği olduğunu açık şekilde gösteriyor” diye konuştu.

Adana Şubenin Genel Kurulu’nun Anneler Günü’nde gerçekleşmesine de atıfta bulunan BOZAL, “Başta salon da bulunan kadın üyelerimiz olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.

 

Genel Başkanımız BOZAL, 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı bağlısı yabancı askeri işyerleri, 39’uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı, AAFES-EUR Türkiye Satış Bölgesi Genel Müdürlüğü ve VECTRUS Systems Corporation ile Sendikamız arasında yürütülen çoğunluğu Adana Şubemize üye 1320 kişiyi kapsayan 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili değerlendirmede ise, tabandan gelen talep doğrultusunda üzerine Yüksek Hakem Kurulu’nda bağıtlanan TİS’in işverenin teklifinden daha iyi bir şekilde sonuçlandığını ifade etti.

 

Adana Şube Olağanüstü Genel Kurulu’nda, konuşmaların ardından yapılan

seçimde; yönetim, denetim ve disiplin kurulları şu şekilde belirlendi. 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Şube Başkanı:                                     Erdal AKALIN                                             

Şube 2. Başkanı:                                Yahya SOFİ                    

Şube İdari Sekreter:                           Nuri ATÇI                 

Şube Mali Sekreter:                           İbrahim SIRMA                        

Şube Eğitim ve Teşkilat Sekreteri:  Mustafa HORAN

 

DENETLEME KURULU ÜYELERİ

Ahmet ÖZGÖREN

Hüseyin BÖRKLÜ

Orhan KİŞİAL

 

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Mehmet ÇELİK

Erdinç KILIÇOĞLU

Erkan ADIGÜZEL

Teoman BÖRKLÜ

Mehmet CAN