AÇLIK GREVİMİZ EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜNDE DE DEVAM ETTİ

2 Mayıs 2016

İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren 39’uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı’nın keyfi ve hukuksuz iş akdi fesihlerine karşı 28 Nisan 2016 tarihinde başlatılan açlık grevimiz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde de devam etti.

Adana Şube Mali Sekreteri Erdal AKALIN ve üyelerimiz İbrahim ALTINTARLA ile Nesrin YARAR’ın iş akdi fesihleri nedeniyle yaptıkları açlık grevine destek için Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Adana Şube Yönetimimiz ve üyelerimiz aileleriyle birlikte 1 Mayıs 2016 tarihinde İncirlik Hava Üssü Ana Nizamiye Giriş Kapısı önündeydi. Genel Başkanımız Bayram BOZAL, burada yaptığı konuşmada emeğiyle, alın teriyle çalışan üyelerimizin işinden, ekmeğinden edildiği için 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne açlık greviyle girdiğini hatırlatarak, işverenin bu hukuksuzluğa biran önce sor vermesini istedi. BOZAL, işten çıkarılan üyelerimizin yeniden işe başlaması sağlanana kadar açlık grevinin devam edeceğini bildirdi.

Greve destek

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde açlık grevinde olan üyelerimize, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri de destek verdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Elif Doğan TÜRKMEN, Zülfikar İnönü TÜMER, İbrahim ÖZDİŞ ve Aydın USLUPEHLİVAN, CHP Adana’dan İl Başkanı Ayhan BARUT, İl Yönetimi, İlçe Başkanları ile Kadın ve Gençlik Kolları, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü ERDİNÇ ile AK Parti Adana İl Başkanı Fikret YENİ, Vatan Partisi İl Başkanı Selver KAPLAN, Eğitim-İş Adana Şube Yöneticileri ile Sağlık-İş Adana Şube Yöneticileri, açlık grevindeki üyelerimizin yanındaydı.

Şehitlik ziyareti

İncirlik Hava Üssü Ana Nizamiye Giriş Kapısı önünde açlık grevi yapan üyelerimiz ile yöneticilerimiz, Başkanlar Kurulumuzun aldığı karar gereği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde şehitlik ziyareti de yaparak,  vatanımız için canını veren şehitlerimizin mezarlarına karanfil koyup, dua ettiler.