ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

28 Nisan 2014
Aksaz Deniz Üssü Onarım Destek  Komutanlığı’nda yaşanan kaza ile ilgili Genel Merkez Yönetim Kurulu açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Aksaz Deniz Üssü Onarım Destek Komutanlığı’nda 26 Nisan 2014 tarihinde gemi boyama sırasında gaz sıkışması sonucu  patlama olmuş ve 3 üyemiz ağır yaralanmıştır.
Patlamada ağır yaralanan, Sadettin Tuzcu, Zafer Uzunca ve Ramazan Has adlı üyelerimiz uçak ambulansla Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi’ne sevk edildi. Üyelerimizin GATA’da tedavilerine devam ediliyor.
Savunma sektöründe gecesini gündüzüne katarak çalışırken yaşanan kazada ağır yaralanan üyelerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmasını diliyoruz.
Bu vesileyle belirtmek istiyoruz ki, işkolumuzda iş güvenliği tedbirleri üst düzeyde alınmasına rağmen bu tür kazalar, iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha ciddi hassasiyet gösterilmesinin gerekliliğini bir kez daha ortaya koymaktadır.
Sendikamız, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın uygulanmasına ilişkin kriterleri düzenleyen yönetmeliklerin tüm iş kollarında etkin şekilde uygulanarak, artık iş cinayetlerine dönen iş kazalarının olmadığı bir çalışma ortamı oluşturulmasını talep etmektedir.
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi olarak, bir kez daha Aksaz Deniz Üssü Onarım Destek Komutanlığı’nda yaşanan kazada ağır yaralanan üyelerimize acil sifalar diliyoruz.