ABD işyerlerinde grev hazırlığı

4 Ağustos 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, yabancı askeri işyerlerinde yaklaşık 1200 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme müzakerelerinin anlaşmazlıkla sonuçlandığını bildirdi. Bozal, Genel Merkez Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şu görüşlere yerverdi:
 
Sendikamızın örgütlü olduğu ABD askeri işyerlerinde sürdürülen 23. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde gelinen arabulucu aşamasında da anlaşma sağlanamadı. İlk etapta enflasyon artışı öneren işveren, görüşmelerin sonunda geldiği noktadan da geri giderek enflasyonun altında bir artış önerdi.
İşverenin, işçinin emeğini hiçe sayan ve çalışanlarımızı enflasyona ezdiren tavrı karşısında tepkisiz kalmamız mümkün değildi. Arabulucunun uyuşmazlık raporunu Çalışma Bakanlığı’na sunmasının ardından grev kararı içinde yasal sürecimiz başlayacak. Sendika olarak örgütlü gücümüze güveniyoruz. Çalışanlarımızı enflasyonun altında ezdirmemek için yasaların bize verdiği hakları sonuna kadar kullanmaktan kaçınmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz.