ABD İşyerleri Toplu Sözleşme Taslak Çalışmaları Başladı

7 Mart 2014
Yabancı askeri işyerlerinde 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinde işveren heyetine sunulacak sendika toplu sözleşme taslağı oluşturmak için çalışmalar başladı.
 
Toplu sözleşme taslaklarının ön hazırlıkları aşamasında işyerlerinden üye ve temsilcilerin talepleri üzerinden şube taslakları oluşturuldu. Genel Merkezde yapılan toplantıda ise 39 WG Hava Üs Kanat Komutanlığı, VBR ve AAFES-EUR işyerleri için oluşturulacak taslaklarla ilgili şubelerin talepleri değerlendirildi.

Toplu sözleşme taslağı oluşturmak amacıyla Genel Merkezde yapılan toplantıya, Genel Başkan Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcıları Yüksel İlbeyli ve İdris Keşan, Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Genel Eğitim Sekreteri İbrahim KILIÇ, Adana Şube Başkanı Osman Acet, İzmir Şube Başkanı İrfan Akgönül, İzmir Şube Genel Sekreteri Ahmet Acar, Ankara Şube Başkanı Alaattin Soydan, Ankara Şube Genel Sekreteri Süleyman Uğuz, Genel Başkan Danışmanı İlyas Topçuoğlu, TİS Uzmanı Fatih Sarıtaşoğlu ve Sendika Uzmanı Osman Sarı katıldı.