A-400M UÇAKLARININ BAKIM KABİLİYET KAZANIM TÖRENİ YAPILDI

22 Şubat 2018

Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki A-400M uçaklarının bakımların milli imkân ve kabiliyetlerle gerçekleştiren Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 2’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün A-400M C-L Seviyesi Bakım Tamamlanma Töreni 22 Şubat 2018 tarihinde yapıldı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin CANİKLİ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ, Milli Savunma Müsteşarı Ali FİDAN, Milli Savunma Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU, Kayseri Valisi Süleyman KAMÇI, Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcısı Tuğgeneral İsmail AMANVERMEZ, 2’inci Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Ercan TEKE, 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Pilot Tuğgeneral Gürhan ERGÜRHAN, 2’inci Ana Bakım Fabrika Müdürü Bakım Albay Tayfun TÜRKOĞLU, Sendikamız adına Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Kayseri Şube Başkanımız Özgür ÖZSOY’un da aralarında bulundu yoğun katılımla gerçekleşen törende, Milli Savunma Bakanı Nurettin CANİKLİ  savunma sanayinin tamamen millileşmesinin önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.

2’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün yapılan çalışma ile açıklamalarda bulunan Bakan CANİKLİ, “88 yıllık havacılık hafızasına sahip olan kurumumuz, yeni nesil ulaştırma uçağı olan A 400M uçaklarının bakımını ilk kez milli imkân ve kabiliyetlerle yapmıştır. Bu sayede havacılık adına önemli bir adımı daha atmış oluyoruz. Böylece, daha önce yurt dışına ödenen uçak başına ortalama 900.000 Euro’nun milli bütçede kalması sağlanmış, ayrıca yurt dışında ortalama 6 ay süren bakımların, 2 aydan daha kısa bir sürede tamamlanmasıyla uçaklarımızın harekât etkinliği de artırılmıştır” dedi.

 

Milli Savunma Bakan CANİKLİ, özellikle havacılık alanında, milli ve yerli projelerde önemli bir dönüm noktasında olunduğunu vurgulayarak, “İnşallah bundan sonra askeri fabrikalarımıza tasarım yeteneği kazandıracak alt yapıyı da kuracağız. Bunu tasarım yeteneğiyle taçlandıracağız” diye konuştu.

 

2’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün A-400M C-L Seviyesi Bakım Tamamlanmada görev alan üyelerimize plaketinde verildiği tören sonunda Bakan CANİKLİ, Yöneticilerimiz ve üyelerimizle fotoğraf çektirdi.