85 YILLIK ÖZLEM..

9 Kasım 2023

Bir ülkenin şeref ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini yedi cihana gösteren, bunu da tarihe altın harflerle yazdırarak gerçekleştiren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata irtihalinin 85. yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz.

Aziz Türk milletinin bağrından çıkıp, milleti için, milleti ile birlikte başlattığı büyük bir mücadeleyi zaferle sonuçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, üstün kişiliği ve dünyaya bakışı ile tüm dünya devletleri tarafından örnek alınmış, müstesna bir kişiliktir.

Eşsiz bir devlet adamı olarak tarihe geçen Atatürk, yeni bir Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış; modernleşme ve dönüşüm hamlelerini de o günün tüm imkansızlıklarına rağmen büyük bir cesaretle gerçekleştirerek, kurduğu Cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir.

Bizler de, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkarak, üzerimize yüklediği sorumluluk bilinci ile “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik ve daha müreffeh bir seviyeye getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; gönlümüzün en güzel yerinde ölümsüzleşen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Türk Harb-İş Sendikası
Genel Merkez Yönetim Kurulu