30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2014

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Büyük Zafer’in 92’inci Yıldönümünü kutladı. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan ve 30 Ağustos 1922 tarihinde zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için ordusu ile birlikte canını ortaya koyarak kazandığı bu zafer, birlik ve beraberlikle tüm engellerin aşılacağını dünyaya göstermiştir.

Türk milletini esir etmek isteyenlere karşı geç, yaşlı, kadın, çocuk demeden tek yürek olarak yürütülen İstiklal Savaşını nihai hedefe ulaştıran 30 Ağustos Zaferi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun da müjdecisi olmuştur.

Bizler canları pahasına Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran atalarımıza borcumuzu ancak bu vatana sahip çıkarak ödeyebiliriz.

Bu millet, devletin birliği ve bağımsızlığını, vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyup, ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak gücün, bağımsızlık mücadelesindeki birlik ve beraberlik ruhu olduğunu hiçbir zaman unutmayacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, bağımsızlık mücadele tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yılını kutluyor, bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.