30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2019

97 yıl önce zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için canını ortaya koyarak emperyalizme karşı kazandığı büyük zaferin günü olan 30 Ağustos, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır. 

İstiklal mücadelesinde ülkeyi işgal edenlere karşı direnen milletimiz, kanlı eylemleriyle Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek isteyen teröristler ve onların uzantılarına karşı aynı kararlılıkla direnmeye devam etmektedir.

Ülkemizin üzerinde oynanan her türlü kirli oyunlar karşısında birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmeyen milletimiz, bundan sonrada Türkiye Cumhuriyetini yok etmeye yönelik her türlü eylem karşında tek ses ve tek yürek olarak hareket etmesini bilecektir. 

  Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bağımsızlık mücadele tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, bu Büyük Zaferi kazanarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha, rahmet ve minnetle anıyoruz.      

 

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu