30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2021

Milletimizin emperyalist devletlere karşı verdiği İstiklal Mücadelesinin zafer günü olan 30 Ağustos, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda düşmana vurulan son darbenin adıdır.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan tarihi zafer, milletimizin ordusuyla birlikte istiklal uğruna yazdığı destanı taçlandırmasıdır.

Bu zafer ile 99 yıl önce tüm dünyaya esarete boyun eğmeyeceğini ilan eden Yüce Milletimiz, bekasına yönelik tehditlerle ilgili yürüteceği mücadele karşısında hiçbir gücün duramayacağını da göstermiştir.

Ülkemiz üzerinde kirli emellerini gerçekleştirmek isteyenler hainler bilsinler ki;  Necip Milletimiz ecdadının çizdiği yolda ilerleyecek, bağımsızlığı şiar edinerek düşmana karşı her daim tek ses, tek yürek olarak karşı koymasını bilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anarken, başta üyelerimiz olmak üzere aziz milletimizin bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.

            TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI

 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU