30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2017

Millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı güçlendiren iki büyük bayramı arka arkaya idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir arada olma, yaşadığımız sorunlar karşısında kenetlenme noktasında büyük fırsatlar sunan bayramlar, vicdanları harekete geçirerek, az veya çok sahip olduklarını paylaşma ve bir bütünlük içinde yaşamamıza vesile olmasıyla da büyük önem taşımaktadır.

Bizleri ortak bir mefkûrede birleştiren bayramlar, her millete nasip olmayan güzel hasletler oluşturur.

Bu güzel hasletler ki bin yılı aşkın devlet geleneğimiz içinde; insanlık adına, özgürlük adına, elde edilmiş nice büyük zaferler kazanmamızı sağlamıştır. İşte bu zaferlerin içinde önemli bir yere sahip olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanın adıdır. 95 yıl önce böyle büyük destana imza atan milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında da tek vücut, tek yürek olarak ülkesine sahip çıkmıştır.

Hiç kuşku yok ki dini ve milli bayramlarımız, birlik, beraberlik ruhuyla özgürlük ve bağımsızlığımıza yönelik her tür girişimin karşısında olan milletimize, sorunlarımızın çözümü, bir arada olabilme ve sorunlar karşısında kenetlenebilme konusunda büyük fırsatlar sunmaktadır.

Kurban Bayramı da, toplumumuzun farklı kesimlerinin birbirlerini fark etmelerini, imkânları ve imkânsızlıkları paylaşabilmelerini sağlar. Bu günlerde insanlar, sahip oldukları varlıklardan, az veya çok fedakârlık edebilme gibi güzellikler oluşturur.

Millet olarak, bu güzellikleri korumak bizler için önemli bir sorumluluktur. Önümüzdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı da, yurdumuzun dört bir yanından yükselecek kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duyguları sayesinde milli ve manevi birliğimizi güçlendirecek, bugüne kadar olduğu gibi ülkemizin bağımsızlığına, milletimizin birliğine, huzur ve kardeşlik iklimine kast edenler hainler emellerine asla ulaşamayacaktır. Milletimiz, tek vücut olarak, bu ülkede fitne tohumlarının yeşermesine asla izin vermeyecektir.

Milli ve manevi güzellikleri derinden hissettiğimiz bu günlerde, bizlere birlik içinde yaşamanın değerini büyük bedeller ödeyerek öğreten ecdadımızı, Kurtuluş Mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, başta üyelerimiz olmak üzere milletimizin Zafer Bayramını ile Kurban Bayramını kutluyor, ülkemizin ve İslam Dünyası’nın huzur içinde bayram günleri geçirmesini temenni ediyoruz.

                          

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu