30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos 2018

30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.

Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için ordusu ile birlikte canını ortaya koyarak emperyalizme karşı kazandığı büyük zaferin günü olan 30 Ağustos, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır.

 

Geçmişte ülkeyi işgal edenlere birlik ve beraberlik içinde karşı koyan milletimiz, günümüzde de terörle, darbe girişimleriyle ve ekonomik savaşla ülkemiz üzerinde kirli emellerini gerçekleştirmek isteyen emperyalist güçlere karşı aynı kararlılıkla direnecektir.

 

Ülkemizin üzerinde oynanan her türlü oyuna karşı birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmeyen milletimiz,  kirli oyunlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek isteyenlere karşı 30 Ağustos ruhuyla tek ses ve tek yürek olarak hareket edecektir.

 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bağımsızlık mücadele tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, ülkemizin içinde bulunduğu tüm sorunları aşarak aydınlık yarınlara ulaşacağından emin olarak, bizlere büyük zaferi kazandıran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.