30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Eylül 2013
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Büyük Zafer’in 91. Yıl Dönümü’nü kutladı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
 
Millet olarak tarihimizin en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi, Yüce Milletimizi esir etmek isteyen düşmanlara karşı,  genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla topyekûn verilmiş bir savaşın ve Zafer Destanı’nın yazıldığı bir gündür. Bağımsızlık savaşımız bu zaferle taçlanmıştır.
 
Atalarımız 30 Ağustos Zaferi ile sadece muharebe meydanında düşmanı mağlûp etmekle kalmamış, bütün yokluklara rağmen genç ve onurlu Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş temellerini de atmıştır.
 
Mensubu olmaktan büyük bir şeref ve gurur duyduğumuz bu Aziz Millet, bu günlere nasıl gelindiğinin bilinci içerisindedir. Devletimizin birliği, bağımsızlığı ve milletimizin huzuru için ihtiyaç duyduğumuz güç, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunda gizlidir.
 
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak; bize bu büyük zaferi kazandıran, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve vatanı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta üyelerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.
 
 
Türk Harb-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu