30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

28 Ağustos 2015
Türk Harb-İş Merkez Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zaferi’nin 93. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak vatanın birlik ve bütünlüğünü bozacak olaylar karşısında tek ses, tek yürek olma çağrısı yaptı.
 
30 Ağustos 1922 tarihinde zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için ordusu ile birlikte canını ortaya koyarak emperyalizme karşı kazandığı büyük zaferin günü olan 30 Ağustos, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır.
 
Geçmişte ülkeyi işgal edenlere karşı direnen milletimiz, bugün de kanlı eylemleriyle ülkeyi bölmek isteyen teröristlere ve uzantılarına karşıda aynı kararlılıkla direnecektir.
 
Ülkemizin üstünde oynanan her türlü oyuna karşı birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmeyen milletimiz,  terör olayları karşında da 30 Ağustos ruhuyla tek ses ve tek yürek olarak hareket etmesini bilecektir.
 
Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu olarak, bağımsızlık mücadele tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, ülkemizin içinde bulunduğu tüm sorunları aşarak barış ve kardeşlik içinde yarınlara ulaşmasını diliyoruz. Bu arada bizlere büyük zaferi kazandıran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.
 
Türk Harb-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu