30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2016

30 Ağustos 1922 tarihinde zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için ordusu ile birlikte canını ortaya koyarak emperyalizme karşı kazandığı büyük zaferin günü olan 30 Ağustos, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır. 

Geçmişte ülkeyi işgal edenlere karşı direnen milletimiz, 15 Temmuz Darbe Girişimi karşısında da tek vücut, tek yürek olarak ülkesine sahip çıkmıştır. Kahramanlıklarıyla tarih yazan bu büyük millet, bundan sonrada kanlı eylemleriyle ülkeyi bölmek isteyen teröristlere ve uzantılarına karşı aynı kararlılıkla direnecektir. 

Ülkemizin üstünde oynanan her türlü oyuna karşı birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmeyen milletimiz,  terör olayları karşında da 30 Ağustos ruhuyla tek ses ve tek yürek olarak hareket etmesini bilecektir. 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bağımsızlık mücadele tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, ülkemizin içinde bulunduğu tüm sorunları aşarak barış ve kardeşlik içinde yarınlara ulaşmasını diliyoruz. Büyük zaferi kazanarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ise bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. 

                                                                                 Türk Harb-İş Sendikası

                                                                                 Genel Yönetim Kurulu